Ubezpieczenie i ubezpieczenia OC, AC i inne

Kalkulator ubezpieczeń online

Towarzystwa Ubezpieczeniowe
Średnia ocena ubezpieczyciela
Ocena: 4.5/5
 
PZU
Liczba opini: 17
Użytkownicy Ubezpieczenie.net zdecydowanie polecają.
Zobacz wszystkie opinie użytkowników

Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU

PZU

Historia PZU

Towarzystwo Ubezpieczeniowe PZU Grupa Kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A. to instytucja finansowa należąca do największych w Polsce. Posiada ponad dwustuletnią tradycję, gdyż w roku 1803 powstało w naszym kraju pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe. W 1921 roku powołano Polską Dyrekcję Ubezpieczeń Wzajemnych. W latach 1927 – 1952 Grupa tworzyła Powszechny Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych, zaś między 1952 a 1990 rokiem Powszechny Zakład Ubezpieczeń. PZU od zawsze zapewnia ochronę ubezpieczeniową w każdej dziedzinie życia. Prowadzi także działalność w zakresie otwartych funduszy emerytalnych, funduszy inwestycyjnych i programów oszczędnościowych. Celem Grupy jest przede wszystkim zaspokajanie potrzeb nawet najbardziej wymagającej klienteli. Ciągle podnosi jakość swoich usług, dzięki czemu logo PZU to jeden z najbardziej rozpoznawalnych znaków firmowych. W 2006 roku zysk netto Grupy wyniósł 3, 7 miliarda złotych, co sytuuje PZU wśród najbardziej dochodowych, efektywnych, a także najbardziej dynamicznie rozwijających się instytucji finansowych w Polsce, a nawet w Europie.

Oferta PZU

Oferta PZU obejmuje około 200 rodzajów ubezpieczeń i jest najszersza na polskim rynku. Działa w sektorze ubezpieczeń majątkowych i osobowych, w tym się specjalizuje.

Siedziba PZU

Siedziba PZU firmy mieści się w Warszawie przy Al. Jana Pawła II 24, ale jej oddziały znajdują się w całej Polsce.

Kapitał PZU

Główni akcjonariusze PZU instytucji to Skarb Państwa oraz holenderskie konsorcjum Eureko BV. W maju 2010 roku spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych i uzyskała najwyższą w historii rynku kapitałowego w Polsce wartość oferty publicznej – 8, 07 miliarda zł.

W skład Grupy PZU wchodzą spółki zarówno polskie, jak i zagraniczne. Należą do nich PZU Życie, Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU, Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU, PZU Pomoc S.A., PZU Centrum Operacji S.A., PZU Tower Sp. z o.o., PZU Asset Menagement Sp. z o.o., Międzyzakładowe Pracownicze Towarzystwo Emerytalne PZU S.A., PZU Litwa, PZU Ukraina.

Zgłoszenie szkody PZU

801 102 102
+48 22 566 55 55

Wykup polisę ubezpieczeniową on-line w PZU

AC AC
OC OC
NNW NNW
Dom Dom

Aktualności
nt. Towarzystwa ubezpieczeniowego PZU

Ubezpieczyciele liczą zyski i to niemałe. Największe zanotowało PZU

Dużo niższe wypłaty odszkodowań oraz rewelacyjne wpływy z inwestycji pomogły sprzedawcom polis Składka przypisana brutto spółek Grupy Generali, która wczoraj ogłosiła wyniki za III kw. 2012 r., sięgnęła 1,55 mld zł, co oznacza wzrost o ponad 10 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Nie podano poziomu zysku. Zakłady, które go ujawniły, miały jednak powody do zadowolenia.
Więcej

Ubezpieczenie OC znów na minusie, ceny polis mogą pójść w górę

Po trzecim kwartale ubezpieczyciele odnotowali stratę sięgającą 68 mln zł Początek roku był dla ubezpieczycieli bardzo dobry, po pierwszym kwartale – po raz pierwszy od lat – wypracowali 28 mln zł zysku. Na plusie był jeszcze drugi kwartał z wynikiem 15 mln zł.
Więcej

Sąd da ci odszkodowanie cztery razy wyższe niż ubezpieczyciel

W zeszłym roku średnia wysokość rekompensaty wyniosła 24 tys. zł i była o 8 tys. wyższa niż rok wcześniej PZU, największy krajowy ubezpieczyciel, przekazał 1,2 mln zł osobom poszkodowanym w katastrofie kolejowej pod Szczekocinami. Kwota ta obejmuje jednak tylko tzw. odszkodowania bezsporne, co do wysokości których nie ma żadnych wątpliwości.
Więcej

Wasze opinie
nt. ubezpieczeń samochodowych w PZU

Polecam każdemu

Polecam każdemu – wszystko w porządku, na stronie internetowej można znaleźć wszystkie inform
Więcej

Fajne, tanie ubezpieczenie

Dobraliśmy je z żoną idealnie do naszego mieszkania. Trzeba tylko przejrzeć wszystkie dodatki, b
Więcej

reklama nie klamie

poważnie się zdziwiłam, bo od niechcenia sprawdziłam ofertę na ubezpieczenie ac mojej Hondy i f
Więcej
Wyślij swoją opinię i oceń ofertę
Zgłoś problem