Ubezpieczenie i ubezpieczenia OC, AC i inne

Kalkulator ubezpieczeń online

Ubezpieczenie na życie

Wykup ubezpieczenie na życie on-line

Ubezpieczenie na życie

Co to jest ubezpieczenie na życie ?

Ubezpieczanie naszej śmierci? Dlaczego mamy płacić za coś, czego możemy nie odzyskać? Odpowiedź jest bardzo prosta – przyszłość naszej rodziny. Zawierając umowę ubezpieczania na życie otrzymujemy pewność, że w razie naszej śmierci nasza rodzina ma szanse na godne życie. Dlaczego?

Przykładem jest sytuacja, w której osoba ubezpieczona ponosi śmierć posiadając kredyt. Dzięki ubezpieczaniu mamy pewność, że będziemy posiadali środki na spłacenie owego kredytu. Ubezpieczenie na życie jest jedną z bardziej popularnych, dobrowolnych form ubezpieczenia. Podstawowym zadaniem tej polisy jest zapewnienie bliskim osobom odpowiedniej ochrony finansowej w razie naszej śmierci. Dzięki temu zyskujemy komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa związane z zabezpieczeniem przyszłości naszych bliskich.

Dodatkowym plusem jest to, że w określnym wieku możemy odzyskać pieniądze, które systematycznie odkładaliśmy na polisie na życie. Tak, więc nasza polisa może posiadać dwie funkcje: ·- funkcję ochronną (w razie naszej śmierci rodzina zostaje w jakiś sposób zabezpieczona finansowo)

- funkcję oszczędnościową (pieniądze z polisy możemy przeznaczyć na dodatkową emeryturę)

Czym się kierować podczas wyboru polisy ubezpieczeniowej?

W dzisiejszych czasach ubezpieczenie na życie i dożycie oferuje niemal każde towarzystwo życiowe. Oczywiście podstawowym wyborem podczas zawarcia umowy jest suma ubezpieczenia oraz okres ubezpieczeniowy. Klient decyduje także o sposobie opłacania składki.

A co w przypadku, gdy dojdzie do śmierci bądź stałego kalectwa, które zostało uwzględnione w naszej polisie? W takiej sytuacji rodzina niezwłocznie powinna poinformować o fakcie ubezpieczyciela, który ma obowiązek zapłacenia należnej nam kwoty.

Czuj się bezpiecznie na stoku (ubezpieczenie na narty, snowboard)

Warto zadbać przed wyjazdem w góry o swoje ubezpieczenie medyczne - złamania kończyn, wstrząśnienia mózgów na wskutek upadków,  złamania to najczęstsze obrażenia doznawane na stokach. Ubezpieczenie na narty i snowboard jest częścią ubezpieczenia w podróży, nazywanego również ubezpieczeniem turystycznym. Dla wielu miłośników sportów zimowych narty i snowboard to niezbędny element ekwipunku. Pakiety ubezpieczeń narciarskich oferują zazwyczaj najbardziej niezbędne opcje, które niestety nie uwzględniają wszystkich zagrożeń czyhających na miłośników szusowania na stokach. A jak powszechnie wiadomo nawet amatorskie wyjazdy mogą wiązać się z ryzykiem pobytu w szpitalu lub - przy poważniejszych urazach - nawet akcji ratunkowej.  Wszystkie te czynności pochłaniają sporą ilość pieniędzy, która może przewyższyć gwarantowaną  w większości popularnych polis sumę ubezpieczeniową.

Jakie zatem powinno być najdogodniejsze ubezpieczenie narciarskie?

Nieodzownymi aspektem dobrego ubezpieczenia na narty i snowboard jest ochrona  przypadku nieszczęśliwego wypadku na stoku czyli zawarcie w umowie ubezpieczeniowej kosztów ratownictwa i transportu z miejsca wypadku do zakładu opieki zdrowotnej. Rzeczona  umowa powinna zawierać także ubezpieczenie sprzętu sportowego od kradzieży i zniszczenia, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej OC -  w razie gdy inny miłośnik sportów narciarskich będzie domagał się odszkodowania od narciarza lub snowboardzisty, obarczając go winą za wypadek na stoku. Niektórzy ubezpieczyciele oferują także organizację ewentualnej rehabilitacji. Pomoc taka niewątpliwie ułatwia życie osłabionego urazem narciarza lub snowboardzisty, choć warto nadmienić, że koszty takiej kuracji musi on pokryć z własnej kieszeni.

Co obejmuje zakres ubezpieczenia?

Oferty ubezpieczycieli są bardzo zróżnicowane. Niekiedy oferowane są konkretne pakiety, ale bardzo często zakres ubezpieczenia dobierany jest indywidualnie do potrzeb i aktywności osób wyjeżdżających w góry. Najczęściej zakres ubezpieczenia obejmują koszty leczenia i assistance. Za granicą wydatki związane z leczeniem są dużo większe niż w Polsce, wykupienie ubezpieczenia jest zatem dobrą inwestycją. Assistance jest swoistym uzupełnieniem podstawy ubezpieczenia obejmuje np. transport poszkodowanego do kraju. Ubezpieczenie pokrywa również koszty związane z ochrona sprzętu sportowego i bagażu. Warto zwrócić uwagę, że usługa ta obejmuje jedynie konkretne sytuacje – kradzież sprzętu narciarskiego/ snowboardowego, bądź bagażu tylko i wyłącznie z miejsc, które przeznaczone są do ich przechowywania. Zakres ubezpieczenia obejmuje także NWW, czyli ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Kiedy ubezpieczony ulegnie wypadkowi otrzymuje odszkodowanie adekwatne do obrażeń i sumy ubezpieczenia. Zakres ubezpieczenia narciarskiego obejmuje także odpowiedzialność cywilną, oznacza to, że odpowiedzialność za wypadek spowodowany przez ubezpieczonego, skutkujący uszczerbkiem na zdrowiu osoby trzeciej, bądź zniszczenie sprzętu narciarskiego przejmuje towarzystwo ubezpieczeniowe. Dla wielu miłośników sportów zimowych narty i snowboard to niezbędny element ekwipunku. Pakiety ubezpieczeń narciarskich oferują zazwyczaj najbardziej niezbędne opcje, które niestety nie uwzględniają wszystkich zagrożeń czyhających na miłośników szusowania na stokach. A jak powszechnie wiadomo nawet amatorskie wyjazdy mogą wiązać się z ryzykiem pobytu w szpitalu lub - przy poważniejszych urazach - nawet akcji ratunkowej.  Wszystkie te czynności pochłaniają sporą ilość pieniędzy, która może przewyższyć gwarantowaną  w większości popularnych polis sumę ubezpieczeniową.

Ubezpieczenia indywidualne i grupowe

Biura podróży organizujące wyjazdy na narty kupują ubezpieczenia grupowe (liczebność grup często uzależniona jest od ubezpieczyciela, często grupa liczona jest od 10 osób, bądź 16 ). Ubezpieczenia grupowe są tańsze, aczkolwiek mogą być mniej adekwatnie dobrane do potrzeb indywidualnych członków grupy.

Jakie są sposoby zakupu ubezpieczenia na narty i snowboard?

Wielu ubezpieczycieli, wiele ofert… jak wybrać najlepszą? Warto skorzystać z internetowych wyszukiwarek i porównać propozycje ubezpieczycieli.  Aby wyselekcjonować najlepszą, należy dokładnie zapytać agenta ubezpieczeniowego o zakres ochrony (przede wszystkim o koszty leczenia i zakres akcji ratowniczych), wysokość kwot poszczególnych ubezpieczeń, a także o wymagany wkład własny i wyłączenie ochrony ubezpieczeniowej. Należy również zdobyć i utrwalić sobie informacje dotyczące telefonów alarmowych.

Zgłoś problem